Zasady gry w painball

Painball – „Chwyć i strzelaj”, czy wydaje się, że gra w paintball jest naprawdę łatwa?

Nie zanudzimy cię długimi listami zasad, według których zwyczajowo gra się w paintball. I naprawdę jest ich ogromna liczba, a ich studiowanie zajmie więcej niż jeden dzień. Co więcej, teoria i praktyka, jak wiemy, to dwie różne rzeczy. Ale zanim pójdziesz na pole bitwy, powinieneś znać przynajmniej podstawowe zasady gry w paintball, które dadzą ci możliwość jak najszybszego „włączenia się” w grę.

Paintball sklep

PAINBALL ZASADY:

  • Painball – konkurs dwóch drużyn, z których każda składa się z pięciu osób.
  • Sędzia informuje, że turniej rozpoczął się specjalnym sygnałem, po którym wszyscy gracze rozpraszają się po schronach, które sami biorą. W większości przypadków zwycięstwo gracza zależy od tego wyboru.
  • Celem gry jest osiągnięcie pozycji początkowej wroga.
  • Jeśli zostaniesz trafiony piłką – zostaniesz wyeliminowany z gry, to znaczy z podniesioną ręką musisz opuścić boisko.
  • Zaskoczyłeś wroga? Puste miejsce do strzelania jest surowo zabronione. Aby to zrobić, po prostu powiedz „out”, a przeciwnik musi przyznać, że został pokonany.
  • Twarz, uszy i szyję należy chronić specjalną maską, która wytrzyma każdy, nawet najsilniejszy strzał z pistoletu paintballowego. Jeśli zapomnisz i zdejmiesz maskę ochronną, sędzia może wykluczyć cię z gry.
  • Jeśli znajdziesz niewybuchłą piłkę, nie możesz jej zrozumieć i użyć ponownie.
  • Aby rozwiązać wszelkie spory powstałe na boisku, jest sędzia.

Są to podstawowe zasady gry w paintball, które dotyczą zarówno paintballu sportowego, taktycznego, jak i amatorskiego. Jednak w zależności od rodzaju gry i zasad gry istnieją pewne różnice.

Gdzie kupić sprzęt do painballa?

Jeżeli zainteresował Cie paintball na tyle iż chciałbyś uprawiać ten sport bardziej profesjonalnie to warto kupić odpowiedni sprzęt. Najważniejsze elementy to: Maska do paintballa, odzież ochronna, sam marker a także kulki do paintballa. Wszystko to możesz znaleźć w sklepie internetowym https://assassins-arms.com/

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami gry w paintball;

poproś organizatorów, aby cię poinstruowali (jeśli sami tego nie zrobili z jakiegoś powodu);
noś specjalny kombinezon, kamizelki ochronne, maskę – weź pełny ekwipunek i wyjaśnij, jak dobrze i poprawnie skonfigurowana broń.

Przydatna rada

I na koniec mała rada: zgodnie z wypowiedziami doświadczonych graczy, zwycięzcą jest ten, kto umie szybko i poprawnie ocenić równowagę sił na boisku i przewidzieć przyszłe działania rywali. Aby to zrobić, nie powinieneś koncentrować się na jednym celu. Rozejrzyj się, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i wygraj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *